Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Czy Unimotowi uda się zrealizować zaplanowany wynik?

e-petrol.pl
2020-10-02 / 09:33
Czy Unimotowi uda się zrealizować zaplanowany wynik?

Wykonanie prognozy Unimotu, przewidującej 80 mln zł skorygowanego wyniku EBITDA w 2020 roku, będzie "dużym wyzwaniem", poinformował prezes spółki Adam Sikorski.

Początkowo w strategii spółki, Unimot prognozował osiągnięcie 44,2 mln zł skorygowanej EBITDA w 2020 r., w grudniu 2019 r. prognoza została podwyższona do 62,3 mln zł, a pod koniec czerwca br. do 80 mln zł.

W czwartek prezes Sikorski powiedział, że spółka jest obecnie w bardzo wymagającym otoczeniu rynkowym i choć wrzesień to bardzo dobry miesiąc dla biznesu paliwowego, i choć spółka jest cały czas dochodowa, to zdaniem prezesa coraz trudniej się jej zarabia pieniądze. Dodał, że z obecnego punktu widzenia realizacja prognozy będzie dużym wyzwaniem.

Szef Unimotu poinformował również, że w III kwartale 2020 r. uruchomionych zostało 5 nowych stacji Avia, w tym dwie w Poznaniu, a w najbliższym czasie uruchomiona zostanie kolejna w Gorzowie Wielkopolskim.

Dodatkowo plany Unimotu może zaburzyć fakt, że w związku z sytuacją na Białorusi nie będzie raczej w IV kwartale kolejnej dostawy ropy do tego kraju. Spółce udało się za to uzyskać certyfikację, która dopuszcza jej gatunek ropy do systemu amerykańskich rurociągów, co otwiera nowe możliwości w zakresie handlu surowcem.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.