Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen zakończył budowę instalacji Polietylenu 3 w czeskim Litvinovie

e-petrol.pl
2020-09-25 / 09:51
Orlen zakończył budowę instalacji Polietylenu 3 w czeskim Litvinovie

PKN Orlen poinformował, że zakończył inwestycję Polietylenu 3 (PE3) w czeskim zakładzie Grupy Orlen w Litvínovie. Dzięki temu spółka Unipetrol będzie mogła skoncentrować się na produktach o najwyższej marży, co korzystnie przełoży się na wyniki finansowe całej Grupy Orlen.

Polietylen wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym, a także do wytwarzania m.in. konstrukcji budowalnych, rur, pojemników, w tym butelek, zbiorników czy opakowań.

- Z determinacją realizujemy inwestycje i procesy akwizycyjne, które podniosą wartość i zapewnią konkurencyjność Grupy Orlen w długiej perspektywie. W ten sposób budujemy pozycję spółki jako lidera transformacji energetycznej Polski. Umacniamy się również za granicą, właśnie poprzez rozwój na rynkach macierzystych. W ten sposób gwarantujemy bezpieczeństwo energetyczne nie tylko Polski, ale także całego regionu – mówi, cytowany w komunikacie spółki Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Moce produkcyjne nowej instalacji PE3, która zastąpi funkcjonującą obecnie jednostkę PE1, wyniosą 270 tys. ton rocznie. Inwestycja pomoże zwiększyć wykorzystanie instalacji olefin i umożliwi głębszą integrację produkcji petrochemicznej i rafineryjnej nie tylko w samej Grupie Unipetrol, ale również w całej Grupie Kapitałowej PKN Orlen.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.