Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PERN ma decyzję lokalizacyjną dla ostatniej części nowego rurociągu

e-petrol.pl
2020-09-24 / 09:44
PERN ma decyzję lokalizacyjną dla ostatniej części nowego rurociągu

Operator infrastruktury paliwowej poinformował, że 21 września uzyskał ostatnią z wymaganych decyzji lokalizacyjnych dla części liniowej rurociągu Boronów–Trzebinia. Kolejnym etapem będzie procedowanie wniosków o wydanie pozwoleń na budowę. Obecnie trwa również postępowanie na wybór wykonawcy robót budowlanych.

Jak przypomniała spółka w komunikacie, budowa rurociągu produktowego wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi w granicach administracyjnych gmin Siewierz, Poręba, Łazy, Dąbrowa Górnicza, Sławków. PERN dodał też, że celem budowy rurociągu jest poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa przez zwiększenie zasięgu transportu rurociągowego z Zakładu Głównego PKN Orlen S.A.

Inwestycja zakłada budowę rurociągu produktowego o długości około 97 km relacji Boronów–Trzebinia, przebiegającego przez tereny województw śląskiego i małopolskiego (w sumie 11 gmin) wraz z modernizacją istniejącej infrastruktury oraz budową dwóch nowych pompowni paliw na trasie rurociągu Płock–Koluszki–Boronów, które zapewnią osiągnięcie zakładanych przepustowości i maksymalizację przeładunków paliw na odcinku Płock–Trzebinia.

15 lipca uruchomiono postępowanie przetargowe dotyczące wyboru wykonawcy robót budowlanych. W ramach zadania powstać ma rurociąg przesyłowy paliw relacji Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także nowa infrastruktura obiektowa na istniejącym rurociągu w miejscowościach Jeżów i Grabowa oraz w terminalu paliw w Trzebini.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.