Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Wezwanie do sprzedaży akcji Energi

e-petrol.pl
2020-09-22 / 09:42
Wezwanie do sprzedaży akcji Energi

W poniedziałek PKN Orlen ogłosił wezwanie na mniejszościowy pakiet akcji Grupy Energa. Dzięki temu Orlen ma mieć ułatwioną dalszą skuteczną integrację aktywów Grupy Orlen i Energa oraz osiągnąć wymierne korzyści dla akcjonariuszy i inwestorów.

W komunikacie PKN Orlen podał, że wezwał do sprzedaży 82.754.032 akcji Energi po cenie 8,35 zł za akcję, by docelowo uzyskać 100 proc. akcji tej spółki i wycofać je z obrotu na rynku regulowanym GPW. Dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów jest 9 października 2020 r., a dniem zakończenia przyjmowania zapisów jest 20 listopada 2020 r.  

Zgodnie ze słowami, cytowanego w komunikacie prezesa Orlenu Daniela Obajtka, skuteczna integracja w ramach grupy jest kluczowa i stąd wynika chęć pozyskania 100 proc. akcji Grupy Energa. Pełna kontrola kapitałowa oznacza wymierne korzyści zarówno organizacyjne, jak i operacyjne.  Orlen zapowiedział jednocześnie, że będzie dążył do wycofania Energi z Giełdy Papierów Wartościowych.  
 
Dla Orlenu aktywa Grupy Energa stanowią też istotne wsparcie w strategii osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r. zapowiedzianej przez PKN.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.