Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Produkcja paliwa wodorowego we Włocławku rozpocznie się za dwa lata

e-petrol.pl
2020-09-22 / 09:40
Produkcja paliwa wodorowego we Włocławku rozpocznie się za dwa lata

PKN Orlen zapowiedział, że w 2022 r. rozpocznie produkcję paliwa wodorowego we Włocławku - poinformował w poniedziałek na Twitterze prezes spółki Daniel Obajtek i zaznaczył, że koncern chce budować pozycję regionalnego lidera technologii wodorowych.

Obajtek poinformował na Twitterze, że Orlen przystąpił do @H2Europe, organizacji zrzeszającej blisko 200 firm i ośrodków badawczych pracujących na rzecz rozwoju ogniw paliwowych i technologii wodorowych. Udział w stowarzyszeniu daje dostęp do transferu wiedzy oraz możliwość pozyskiwania środków na badania i rozwój.

W zeszłym tygodniu płocki koncern poinformował, że rozpoczął proces wyboru wykonawcy hubu wodorowego, który ma powstać we Włocławku w zakładzie Anwil z Grupy Orlen. Docelowo będzie on mógł wytwarzać do 600 kg doczyszczonego wodoru na godzinę. Początkowo jednak moce produkcyjne instalacji będą wynosiły mniej, bo ok. 170 kg na godzinę. W pierwszym etapie dystrybucji, będzie przeznaczone przede wszystkim dla transportu publicznego i towarowego.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.