Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Lotos ma nowy aparat do badania ropy naftowej

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2020-09-18 / 09:43
Lotos ma nowy aparat do badania ropy naftowej

Spółka Lotos Lab kupiła nowoczesne urządzenie do analizy stabilności i kompatybilności rodzajów ropy naftowej. Sprzęt o wartości ok. 100 tys. euro dotarł do spółki na początku września.

Spółka podała, że aparat, to pierwszy tego typu sprzęt w Lotosie. Pozwoli on jeszcze bardziej precyzyjnie określić parametry przerabianego surowca, co przełoży się na konkretne korzyści biznesowe. Obecnie trwają przygotowania stanowiska badawczego oraz szkolenia pracowników.

Na świecie istnieje kilkaset gatunków ropy naftowej. Dywersyfikacja dostaw ropy pociąga za sobą konieczność nieustannego uzyskiwania informacji o opłacalności przerobu nowych rodzajów surowca. Ze względu na ich różnorodność, bardzo często dopiero podczas przerobu można poznać rzeczywiste parametry, jakimi charakteryzuje się kierowana do produkcji mieszanka różnych gatunków ropy. Aparat PORLA zakupiony przez spółkę Lotos Lab pozwoli na szybkie i dokładne sprawdzenie własności tych mieszanek w zakresie ich stabilności po zmieszaniu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.