Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Oznakowanie paliw i stacji paliw alternatywnych

e-petrol.pl
2020-09-11 / 09:53
Oznakowanie paliw i stacji paliw alternatywnych

W czwartek w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 27 sierpnia 2020 r. określające oznakowanie pojazdów wykorzystujących paliwa alternatywne, a także stacji paliw i stacji ładowania tych paliw.

Rozporządzenie określa szczegółowy sposób formułowania i udostępniania informacji o rodzaju paliwa alternatywnego wykorzystywanego do napędu pojazdu samochodowego umieszczanej w instrukcji obsługi tego pojazdu, na korkach wlewu paliwa lub gniazdach pojazdowych lub w pobliżu tych korków lub tych gniazd oraz na terenie placówki handlowej prowadzącej sprzedaż pojazdów silnikowych. Przepis określa też jak powinny zostać oznakowane miejsca tankowania lub ładowania pojazdu samochodowego paliwem alternatywnym, w tym urządzeń służących do tankowania lub ładowania.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 27 sierpnia 2020 r. (poz. 1560) stanowią wzory identyfikatorów – pobierz treść rozporządzenia wraz z załącznikiem.
Powiązane publikacje:

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.