Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen przygotowuje się do inwestycji w rafinerii w Możejkach

e-petrol.pl
2020-09-10 / 09:40
Orlen przygotowuje się do inwestycji w rafinerii w Możejkach

PKN Orlen poinformował, że przygotowuje się do dużego procesu inwestycyjnego - budowy instalacji pogłębionego przerobu ropy (Bottom of the Barrel - BoB) na terenie rafinerii w Możejkach. PKN Orlen chce jednak wsparcia rządu Litwy przy tej największej inwestycji koncernu w tym kraju.

Rafineria w Możejkach dzięki tej inwestycji ma stać się bardziej odporna na warunki makroekonomiczne. Uzysk wyrobów wysokomarżowych, przede wszystkim benzyn, oleju napędowego i paliwa lotniczego Jet ma wzrosnąć o ok. 10 punktów proc. W ostatniej fazie są już negocjacje z partnerem, który zrealizuje budowę instalacji pogłębionego przerobu w Możejkach.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zaznaczył, że będzie to największa inwestycja Orlenu na Litwie od czasu zakupu rafinerii w Możejkach. W związku z tym płocki koncern rozmawia z rządem litewskim o współudziale przy realizacji inwestycji. Wstępnie rząd wyraził chęć udzielenia wsparcia finansowego.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.