Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PERN ma dwie decyzje lokalizacyjne dla rurociągu Boronów-Trzebinia

e-petrol.pl
2020-08-13 / 09:53
PERN ma dwie decyzje lokalizacyjne dla rurociągu Boronów-Trzebinia

Spółka zajmując się logistyką i magazynowaniem ropy i paliw płynnych uzyskała już dwie z trzech potrzebnych decyzji lokalizacyjnych dotyczących budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi.

Zgody dotyczą odcinka w woj. małopolskim i woj. śląskim. W Małopolsce długość rurociągu, który przebiega przez trzy gminy: Bolesław, Bukowno, Trzebinia, wynosi 25 km. W przypadku Śląska inwestycja będzie dotyczyć gmin Boronów, Woźniki oraz Koziegłowy a długość odcinka w tym regionie wyniesie 35,5 km.

Nowy rurociąg będzie przedłużeniem o około 97 km istniejącej magistrali rurociągowej Płock – Koluszki – Boronów do terminala w Trzebini. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa. Przyczyni się ona też do ograniczenia transportu produktów naftowych lokalnymi drogami.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.