Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Unimot dobrze poradził sobie w okresie pandemii

e-petrol.pl
2020-08-06 / 09:52
Unimot dobrze poradził sobie w okresie pandemii

Niezależny importer paliw podał szacunkowe wyniki za II kwartał br. Giełdowa spółka zanotowała spadek przychodów ze sprzedaży, ale biorąc pod uwagę zamrożenie gospodarki w tym okresie obniżka jest niewielka.

W okresie kwiecień-czerwiec 2020 r. Unimot wypracował skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 981,6 mln zł. Były one tylko o 2,6 proc. niższe niż przed rokiem. Według szacunków skonsolidowana EBITDA skorygowana w ujęciu r/r obniżyła się o 7,7 proc. i wyniosła 15,4 mln zł.

- Bardzo się cieszę, że mimo trwającej pandemii osiągnęliśmy dobre wyniki finansowe w II kwartale br. Rynek nam sprzyjał, ale nie bez znaczenia jest to w jaki 
sposób odnaleźliśmy się w tym dynamicznie zmieniającym się, specyficznym otoczeniu. Dzięki determinacji oraz zaangażowaniu naszego zespołu udało się wykorzystać szanse rynkowe w głównych segmentach. Po pierwszym półroczu Grupa wypracowała 48,4 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowana, czyli ponad 60 proc. podwyższonej pod koniec czerwca rocznej prognozy finansowej wynoszącej 80 mln zł – powiedział cytowany w komunikacie Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A. Jego zdaniem istotne przychody i zyski w II kwartale wygenerował handel ropą, który spółka rozpoczęła wspólnie z amerykańską firmą Getka.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.