Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Prezes Orlenu chce rozwijać Lotos

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2020-07-17 / 09:47
Prezes Orlenu chce rozwijać Lotos

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek był w czwartek gościem Radia Gdańsk. Wywiad odbył się dzień po tym, jak lokalni samorządowcy i politycy KO skrytykowali pomysł na fuzję PKN Orlen z Grupą Lotos. Obajtek zapewnił na antenie, że Orlen przejmuje tę pomorską firmę, aby ją rozwijać.

Prezes Orlenu powiedział, że na spotkaniu z samorządowcami dementował obiegowe opinie dotyczące akcjonariatu płockiego koncernu, roli i udziałów akcji Skarbu Państwa a także polskości marki.

Zapewnił, że zamierzeniem Orlenu jest po przejęciu firm ich rozwój. Jako przykład wskazał Energę, gdzie spółka chce inwestować w OZE - niskoemisyjne źródła wytwarzania. 

Prezes PKN Orlen pytany o kwestię stacji benzynowych powiedział, że 20 proc. stacji, czyli ponad 100 zostaje w Orlenie w regionach, gdzie Orlen ma mało placówek, a na ok. 390 stacji spółka będzie szukać partnera, zwłaszcza, iż niektóre stacje Lotosu dublują się ze stacjami Orlenu.

Odnosząc się do publikacji prasowych Obajtek na antenie Radia Gdańsk stanowczo zaprzeczył jakoby Orlen miał ogołocić Lotos po jego przejęciu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.