Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Sektor paliwowo-gazowy potrzebuje konsolidacji

e-petrol.pl
2020-07-17 / 09:37
Sektor paliwowo-gazowy potrzebuje konsolidacji

Konsolidacja w krajowym obszarze paliwowo-gazowym jest potrzebna. W ocenie prezesa PGNiG Jerzego Kwiecińskiego trzeba zbudować silny podmiot, który będzie mógł sprostać wyzwaniom unijnym i będzie budował siłę gospodarki w wymiarze międzynarodowym.

PKN Orlen podpisał ze Skarbem Państwa list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli nad PGNiG. Tym samym rząd ogłosił plany stworzenia czempiona rangi międzynarodowej, co najmniej europejskiej. Jednak aby powstał, potrzebna jest integracja naszych największych podmiotów z sektora paliwowo-gazowego, do którego PGNiG również należy.

- Musimy być przygotowani, by sprostać wyzwaniom, które mamy w Unii Europejskiej związane z nową polityką gospodarczą, z Zielonym Ładem. Nasza gospodarka coraz silniej się rozwija i ma coraz większą pozycję nie tylko w Europie, więc potrzebne są podmioty gospodarcze, które będą nie tylko wizytówką, ale będą mogły budować pozycję polskiej gospodarki w wymiarze międzynarodowym. Uważam, że konsolidacja w naszej gospodarce w obszarze paliwowo-gazowym jest potrzebna - powiedział dziennikarzom w środę prezes Jerzy Kwieciński.

Proces przejęcia PGNiG przez PKN Orlen może potrwać kilkanaście miesięcy i wymagać będzie m.in. zgody Komisji Europejskiej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.