Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Port Gdynia przeładowuje coraz więcej paliw

e-petrol.pl
2020-07-16 / 09:31
Port Gdynia przeładowuje coraz więcej paliw

W czerwcu 2020 r. przeładowane zostało 209,5 tys. ton, co w porównaniu do wyniku z tego samego okresu w 2019 r. - 127,1 tys. ton - jest wzrostem o 65 proc. Z portu w Gdyni rurociągiem paliwa płyną do bazy w Dębogórzu.

Przeładunki paliw płynnych w gdyńskim porcie wykazują wyraźną tendencję wzrostową, dlatego zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., w związku z obserwowanymi wzrostami przeładunków paliw płynnych na rynku transportu morskiego, już w 2017 roku podjął decyzję o wdrożeniu programu inwestycyjnego mającego na celu modernizację Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych w Porcie Gdynia (Stanowisko, SPPP). Rozbudowana została m.in. instalacja do przeładunku paliw, przeprowadzono pogłębienie oraz wymianę urządzeń cumowniczych i odbojowych w celu dostosowania stanowiska przeładunku paliw płynnych do obsługi większych statków. Do końca 2020 roku prognozowane jest również ukończenie modernizacji istniejącego, starszego nalewaka.

Dzięki inwestycjom w Gdyni, baza paliw w Dębogórzu, skomunikowana rurociągiem bezpośrednio z terminalem paliw płynnych w gdyńskim porcie, umocni swoja pozycję największego, niezależnego morskiego hub’u paliwowego w tym regionie. Baza jest obecnie rozbudowywana o dwa nowe zbiorniki, o łącznej pojemności 64 tys. m sześc. Inwestycja ta będzie miała istotny wpływ na potencjał gdyńskiego portu w zakresie przeładunku produktów naftowych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.