Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Plan inwestycyjno-remontowy PERN niezagrożony w 2020

e-petrol.pl
2020-07-13 / 09:40
Plan inwestycyjno-remontowy PERN niezagrożony w 2020

Choć pandemia koronawirusa wpłynęła na miesięczne opóźnienie oddania do użytku zbiorników na ropę budowanych w bazie PERN w Gdańsku, to plan inwestycji i remontów na poziomie 1 mld zł w całym 2020 roku jest niezagrożony, poinformował agencję ISBnews prezes Igor Wasilewski.

W bazie w Gdańsku spółka bezpośrednio odczuła wpływ pandemii na realizację inwestycji. Jedna z osób z firm podwykonawczych została zarażona koronawirusem i ze względu na konieczność kwarantanny wszystkich, z którymi ten pracownik miał styczność, prace budowlane zostały wstrzymane na dwa tygodnie. W rezultacie oddanie dwóch zbiorników na ropę po 100 tys. m3 każdy nie nastąpiło, jak pierwotnie zakładano, z końcem maja br., a dopiero z końcem czerwca.

Szef PERN zapewnił jednocześnie, że na wszystkich pozostałych budowach realizowanych obecnie w Grupie PERN praca odbywa się bez zakłóceń i opóźnień. Dotyczy to trzech zbiorników po 100 tys. m3 i jednego 45 tys. m3 na ropę w Terminalu Naftowym Gdańsk oraz bazy paliw w Boronowie, gdzie zbiornik 10 tys. m3 ma zostać wybudowany do końca tego roku.

Słowa kluczowe: inwestycje PERN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.