Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen przekazał samochody dla KAS

e-petrol.pl
2020-07-07 / 09:16
Orlen przekazał samochody dla KAS

PKN Orlen przekazał Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) 32 samochody, które wzmocnią kontrole transportu paliw na drogach. Dodatkowo koncern wyposaży KAS także w systemy łączności do 200 specjalistycznych pojazdów.

Jak podał Orlen w komunikacie, darowizny o wartości ponad 15,5 mln zł to wsparcie działań administracji państwowej na rzecz walki z szarą strefą, dzięki którym w ostatnich latach koncern odnotował wzrost sprzedaży benzyny i oleju napędowego. Wcześniej koncern przekazał organom skarbowym 15 samochodów wyposażonych w cyfrowy system łączności i 7 mobilnych laboratoriów.

Likwidacja szarej strefy korzystnie wpływa na wyniki koncernu. Od 2015 do 2019 roku znacząco wzrosła sprzedaż paliw na stacjach Orlenu – oleju napędowego o 48 proc. do 17,4 mln ton, natomiast benzyny o 26 proc. do 4,7 mln ton. Spółka podała, że w tym samym czasie o blisko 26 proc. wzrosły też przychody PKN ORLEN ze sprzedaży.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.