Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Polska potrzebuje niskoemisyjnych źródeł energii

e-petrol.pl
2020-06-24 / 09:44
Polska potrzebuje niskoemisyjnych źródeł energii

Jak podał portal eostroleka.pl, w nocy z poniedziałku na wtorek grupa aktywistek i aktywistów Greenpeace wspięła się na wysoką na ponad 100 metrów betonową wieżę na placu budowy elektrowni Ostrołęka C na znak protestu przeciwko nowym inwestycjom w paliwa kopalne, takim jak wielkie bloki gazowe, które ich zdaniem napędzają kryzys klimatyczny.

- Niskoemisyjne źródła wytwarzania są w Polsce konieczne. Apeluję o zdrowy rozsądek - powiedział we wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, komentując protest aktywistów Greenpeace w elektrowni Ostrołęka C. Dodał, że spółka i jej grupa kapitałowa mocno inwestuje w nisko i zeroemisyjne źródła wytwarzania - grupa Orlen jest liderem, jeżeli chodzi o bloki gazowe i koncern zdaje sobie sprawę, że niskoemisyjne źródła wytwarzania są formą przejściową do zeroemisyjnych źródeł wytwarzania.

Daniel Obajtek zauważył, że kiedy aktualny był plan budowania bloku węglowego w Ostrołęce nie było protestów ekologów, a zaczęły się one w momencie ogłoszenia planów budowy instalacji gazowych, a takie przejściowe niskoemisyjne źródła wytwarzania są w Polsce konieczne i potrzebne.

Aktywiści Greenpeace późnym wieczorem opuścili ponad stumetrową betonową wieżę znajdującą się na placu budowy elektrowni Ostrołęka C - poinformowała organizacja w przesłanym do agencji PAP komunikacie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.