Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

W lubelskiej bazie Orlenu doszło do wykolejenia cysterny

e-petrol.pl
2020-06-05 / 09:46
W lubelskiej bazie Orlenu doszło do wykolejenia cysterny

W poniedziałek wieczorem w bazie Orlenu w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej, cysterna podczas prowadzonych manewrów wypadła z torów. Był to już kolejny incydent kolejowy w bazie Orlenu.

O zdarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w swoim lubelskim wydaniu. Na terenie Terminala Paliw w Lublinie w poniedziałek, w czasie prowadzenia manewrów kolejowych jedna oś wagonu znalazła się poza torem szynowym. 

Jak podało biuro prasowe PKN Orlen nie odnotowano żadnych widocznych uszkodzeń wagonu czy infrastruktury kolejowej. Na szczęście pechowym wagonem była pusta cysterna po biokomponencie (produkt ten nie jest klasyfikowany jako materiał niebezpieczny), którą niezwłocznie zabezpieczono. 

Zgodnie z procedurami powołana została komisja w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Dziennik zaznacza, że opisywał już na swoich łamach kilka tego typu incydentów na terenie tej bazy Orlenu.  W marcu najpierw lokomotywa ciągnąca cysterny wjechała w zamkniętą bramę na terenie bazy i ją zniszczyła. Drugi raz doszło do wykolejenia po tym, jak maszynista w porę nie zatrzymał składu.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.