Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PKN Orlen chce oszczędzać wodę

e-petrol.pl
2020-06-01 / 09:32
PKN Orlen chce oszczędzać wodę

PKN Orlen w swoim magazynie wewnętrznym ‘’GO’’ poinformował, że prowadzi prace nad zwiększeniem cykli obiegu w blokach wodnych w zakładzie głównym w Płocku. Zapotrzebowanie na całkowity pobór wody może spaść tam nawet o ok. 10 proc.

W magazynie napisano, że bloki wodne PKN Orlen to jedno z ogniw infrastruktury koniecznej do funkcjonowania zakładu produkcyjnego tej spółki w Płocku. Zlokalizowanych jest tam 10 tego typu obiektów, służących do chłodzenia wody używanej w procesach technologicznych na instalacjach produkcyjnych.

Jak podaje magazyn "GO!", przez bloki wodne w głównym zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku, który jest największym kompleksem rafineryjno-petrochemicznym w Polsce, w ciągu roku przepływa ponad 900 mln metrów sześc. wody, z czego 7 mln metrów sześc. odparowuje, pomimo iż wszystkie bloki wodne pracują w obiegu zamkniętym, co oznacza redukcję zużycia wody.

Orlen poinformował, że obecnie prowadzone są prace nad zmianą parametrów wody uzupełniającej układy, co pozwoli zwiększyć ilość cykli obiegu wody w układzie do 4-5 razy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapotrzebowanie na całkowity pobór wody przez zakład w Płocku może spaść nawet o ok. 10 proc.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.