Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Przewoźnik paliw w I kwartale jeszcze nie odczuł skutków spowolnienia

e-petrol.pl/fot. Trans Polonia
2020-05-28 / 09:39
Przewoźnik paliw w I kwartale jeszcze nie odczuł skutków spowolnienia

Trans Polonia - operator transportowo-logistyczny, oferujący m.in. przewozy cysternowe paliw, płynnych w informuje o wynikach finansowych w pierwszych trzech miesiącach roku.

W raporcie spółka podała, że w I kwartale 2020 r. grupa zanotowała stratę netto w wysokości 858 tys. zł w stosunku do osiągniętego zysku netto w wysokości 4 tys. zł za poprzedni okres. Na zanotowaną stratę netto największy wpływ miała nadwyżka ujemnych różnic kursowych w wysokości 870 tys. zł powstała głównie w wyniku wyceny na dzień 31 marca 2020 r zobowiązań leasingowych w walucie euro. Zysk operacyjny wyniósł 0,72 mln zł wobec 1,34 mln zł zysku rok wcześniej.

Trans Polonia wyjaśniła, że na wyższy wynik EBITDA w okresie I kwartału 2020 r. istotny wpływ miała wyższa sprzedaż z działalności podstawowej.  W komentarzu do wyników można przeczytać, że I kwartał 2020 roku pomimo pogarszającego się otoczenia gospodarczego okazał się dla Grupy Trans Polonia okresem korzystnym biorąc pod uwagę uzyskane wyniki oraz systematyczną budowę skali biznesu.

Spółka podała, że segment transportu paliw wygenerował w I kwartale 2020 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 36 178 tys. zł. w porównaniu do 34 383 tys. zł. w roku poprzednim, co wykazuje dynamikę na poziomie  5,2 proc. Wzrost sprzedaży był głównie wynikiem wzrostu wolumenów przewozowych paliw silnikowych (olej napędowy, benzyna) 6,7 proc., przy niższej sprzedaży usług transportu LPG – spadek o 8,2 proc.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.