Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Terminal LNG w Świnoujściu zwiększy możliwości regazyfikacyjne

e-petrol.pl
2020-05-25 / 09:21
Terminal LNG w Świnoujściu zwiększy możliwości regazyfikacyjne

Dzięki uruchomieniu usługi przejściowej regazyfikacji zarezerwowana przez PGNiG w terminalu LNG w Świnoujściu moc regazyfikacji wzrośnie z 5 mld m sześć gazu obecnie do ok. 6,2 mld m sześc. od 2022 roku, a następnie do ok. 8,3 mld m sześc. gazu od 2024 roku - podała w piątek po południu gazowa spółka.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. poinformował w komunikacie, że 22 maja 2020 roku operator terminala LNG w Świnoujściu - spółka Polskie LNG S.A., w ramach przeprowadzonej procedury Open Season, dokonał alokacji mocy podstawowej i przejściowej usługi regazyfikacji oraz usług dodatkowych m.in. w zakresie: załadunku tankowców LNG, bunkrowania jednostek wykorzystujących LNG jako paliwo i przeładunku pomiędzy statkami.

Rezerwacja zwiększonych zdolności regazyfikacji w terminalu LNG umożliwi spółce realizację celów strategicznych związanych z dywersyfikacją kierunków dostaw gazu oraz zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Słowa kluczowe: rozbudowa, terminal LNG

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.