Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Epidemia koronawirusa nie wpłynęła istotnie na wielkość zużycia paliw w Polsce

e-petrol.pl
2020-05-22 / 09:30
Epidemia koronawirusa nie wpłynęła istotnie na wielkość zużycia paliw w Polsce

Zużycie benzyny, oleju napędowego oraz LPG po trzech miesiącach 2020 r. pozostało na poziomie z I kwartału 2019 roku i wyniosło 7 493 tys. m sześc. - wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Organizacja napisała w materiale opublikowanym na swojej stronie internetowej, że rynek paliw płynnych w Polsce, w I kwartale 2020 r. - mimo wyższych niż przed rokiem wyników w pierwszych dwóch miesiącach roku - oceniony został na bardzo podobny do 2019 r. Początek marca zapowiadał całkiem niezły wynik w porównaniu z tym samym miesiącem w roku poprzednim, ale w drugiej połowie zauważalne było totalne załamanie sprzedaży paliw i zastój w działalności pozapaliwowej na stacjach paliw.

POPiHN szacuje, że po trzech miesiącach 2020 r. konsumpcja benzyn wyniosła 1 444 mln m sześc., oleju napędowego 4 923 mln m sześc., a LPG 1 126 mln m sześc.
Ogółem konsumpcja wszystkich paliw silnikowych, lotniczych i olejów opałowych wyniosła w pierwszym kwartale 8 046 mln m sześc., podczas gdy przed rokiem było to 8 071 mln m sześc.

Na wynikach drugiego kwartału z pewnością zaważą dane z kwietnia, który był według POPiHN miesiącem z najgorszym wynikiem zużycia paliw.
Słowa kluczowe: konsumpcja paliw, POPiHN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.