Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Lotos zbuduje pierwszą stację tankowania LNG

e-petrol.pl
2020-04-01 / 09:45
Lotos zbuduje pierwszą stację tankowania LNG

Pod koniec marca 2020 r. spółki z Grupy Lotos podpisały umowę na budowę pilotażowej stacji dokującej LNG. Powstanie ona na stacji paliw grupy w Gdańsku-Osowej zlokalizowanej przy trójmiejskiej obwodnicy. Planowany termin oddania do użytku to połowa 2021 roku.

Jak podał koncern w informacji prasowej, podstawową funkcjonalnością stacji będzie możliwość tankowania pojazdów LNG oraz CNG. Zastosowana w niej skraplarka kriogeniczna pozwoli na skroplenie odparowanego gazu i ponowne wtłoczenie go do zbiornika, co z kolei przełoży się na zerową emisję metanu do atmosfery podczas pracy stacji. Automatyczne sterowanie i monitoring umożliwi obsługę stacji dokującej przez jedną osobę oraz zdalne jej serwisowanie.

- Inwestycja realizowana z Remontową LNG Systems umożliwi uzupełnienie oferty Lotos Paliwa o LNG i CNG, nowoczesne paliwa alternatywne, bardziej ekonomiczne i niskoemisyjne, przeznaczone przede wszystkim dla ciężkiego transportu samochodowego. Tego typu inicjatywy to dla nas ważny kierunek, który zamierzamy aktywnie rozwijać -podkreśla Paweł Jan Majewski, prezes Grupy Lotos.

Jak zaznacza Lotos unikalną funkcją stacji będzie długoterminowe utrzymywanie bezpiecznych parametrów technicznych LNG zmagazynowanego w intermodalnych, kriogenicznych zbiornikach kontenerowych. Umożliwi to np. dalszą dystrybucję LNG do klientów końcowych, przy wykorzystaniu wszystkich możliwych środków transportu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.