Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Stacje AVIA sprzedają ok. 20 proc. mniej paliw

e-petrol.pl
2020-03-30 / 09:26
Stacje AVIA sprzedają ok. 20 proc. mniej paliw

Sprzedaży paliw na stacjach AVIA od czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z walką z koronawirusem spadła średnio ok. 20 proc., poinformował agencję ISBnews Adam Sikorski, prezes spółki Unimot, która zarządza siecią Avia w Polsce.

Sikorski, powiedział w rozmowie z agencją, że rynek zachowuje się dziwnie, a spadki są bardzo zróżnicowane, od 25-30 proc. szczególnie w niedziele, do zaledwie kilku procent w niektóre z pozostałych dni tygodnia. Średnio jest to jednak ok. 20 proc., co prawdopodobnie wynika stąd, że większość stacji AVIA zlokalizowana jest w mniejszych miejscowościach, gdzie spadki są mniejsze, niż w dużych miastach.

Poza paliwami, spadki dotyczą także usług w rodzaju myjni, które nie są uważane za produkty pierwszej potrzeby, natomiast nie dotyczą sprzedaży pozapaliwowej w sklepach, która utrzymuje się na praktycznie niezmienionym poziomie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.