Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Bardzo dobry rok dla Unimotu

e-petrol.pl
2020-03-27 / 09:31
Bardzo dobry rok dla Unimotu

Unimot specjalizujący się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną opublikował bardzo dobre wyniki finansowe za 2019 r.

Grupa Unimot osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów o 31,9 proc. r/r, a skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła 63,7 mln zł, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w stosunku do rezultatu za 2018 r.

Jak podała spółka na swojej stronie skonsolidowane przychody Grupy Unimot w 2019 r. wyniosły 4 445,4 mln zł (wzrost o 31,9 proc. r/r). Skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła 63,7 mln zł (wzrost o 102,6 proc. r/r) i jest to najwyższy wynik w niemal 30-letniej historii Grupy. Grupa wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 59,9 mln zł, a jednostkowy zysk netto wyniósł 53,8 mln zł.

Wyniki za rok 2019 są wyraźnie lepsze niż początkowo oczekiwaliśmy. Sprzyjało nam otoczenie zewnętrzne, które bardzo efektywnie wykorzystaliśmy. Największy udział we wzrostach zanotował biznes oleju napędowego i biopaliw – po raz pierwszy w naszej historii sprzedaliśmy ponad milion metrów sześciennych paliw i biopaliw Bardzo mnie cieszy, iż historycznie dobre wyniki Grupy Unimot wsparły także segmenty LPG (odnotowując rekordowe wolumeny i najwyższą EBITDA), energii elektrycznej (również odnotowując rekordowe wolumeny i najwyższą EBITDA), produktów asfaltowych (pozytywnie zamykając rok pomimo tylko 4 miesięcy działalności) i spółki gazowe (które stały się dochodowe) – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes Zarządu Unimot S.A.

Spółka w podsumowaniu napisała też, że rok 2019 był dla niej także bardzo intensywny w obszarze rozwoju nowych biznesów. W połowie roku zrealizowano pierwsze dostawy olejów pod marką AVIA do Chin oraz otwarto pierwsze stacje paliw w sieci AVIA na Ukrainie. W sierpniu 2019 r. do Grupy UNIMOT dołączył zespół specjalistów z obszaru importu i sprzedaży krajowej produktów asfaltowych. Ponadto, Grupa weszła w mikromobilność poprzez objęcie udziałów w spółce Green Electricity Sp. z o.o., operatorze platformy blinkee.city.
Słowa kluczowe: UNIMOT S.A., wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.