Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Przesunięcie wejścia w życie tzw. pakietu opałowego

e-petrol.pl
2020-03-25 / 09:45
Przesunięcie wejścia w życie tzw. pakietu opałowego

We wtorek wieczorem został opublikowany projekt tzw. „tarczy antykryzysowej”, czyli rządowego programu wsparcia gospodarki w związku z epidemią koronawirusa – informuje zespół doradców kancelarii Cabaj Kotala. Eksperci podatkowi w alercie zwracają uwagę na zmianę o kluczowym znaczeniu dla branży paliw.

Doradcy podatkowi napisali, że wskazany projekt przedłuża do końca sierpnia br. okres przejściowy dotyczący wdrożenia tzw. pakietu opałowego, czyli obowiązkowej elektronizacji oświadczeń o grzewczym przeznaczeniu wyrobu, niezbędnych do stosowania obniżonej stawki akcyzy dla olejów opałowych. Wejście w życie tej zmiany umożliwi zatem dalsze stosowanie (przez 5 miesięcy) oświadczeń papierowych, udzielanych i odbieranych na dotychczasowych zasadach. Kancelaria Cabaj Kotala zaznaczyła przy tym, że korzystanie z tego okresu przejściowego jest wyłącznie możliwością, a nie obowiązkiem – podmioty, które już teraz chcą stosować oświadczenia elektroniczne i są do tego gotowe, w żaden sposób nie będą musiały zmieniać swoich planów.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu