Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Firmy paliwowe zwiększają wsparcie na rzecz walki z koronawirusem

e-petrol.pl
2020-03-23 / 09:34
Firmy paliwowe zwiększają wsparcie na rzecz walki z koronawirusem

PKN Orlen zakupił 5 tysięcy maseczek ochronnych, które przekaże Agencji Rezerw Materiałowych. W walkę z epidemią włącza się też Grupa Lotos za pośrednictwem Fundacji Lotos przekaże 5 mln zł na walkę z koronawirusem a spółka Unimot przekaże polskiemu rządowi w ramach darowizny 100 tys. sztuk testów na koronawirusa, zakupionych od jednego z wiodących chińskich producentów.

Unimot SA, polski największy niezależny importer paliw, który sprzedaje także na rynku chińskim oleje silnikowe pod marką AVIA, wykorzystując swoje dobre relacje biznesowe z chińskim partnerami, sprowadzi do polski 100 000 sztuk testów na koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19. Wszystkie sprowadzone przez Unimot testy zostaną przekazane do dyspozycji polskiemu Ministerstwu Zdrowia lub wskazanej przez niego organizacji. Cena jednego testu wynosi 3,5 USD, a całe zamówienie opiewa na kwotę 350 000 USD, czyli prawie 1,5 miliona PLN.

PKN Orlen przekaże Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Grudziądzu kwotę 1,6 mln zł. Łącznie na walkę z koronawirusem koncern przeznaczył dodatkowe 6 milionów złotych. Ponadto systematycznie obniża również ceny paliw, by w przypadku osób, które muszą się przemieszczać, zachęcać je do wyboru komunikacji indywidualnej.

Jak podał Lotos, pieniądze trafią do czterech polskich szpitali – na Pomorzu i w woj. zachodniopomorskim. Placówki będą mogły zakupić niezbędny sprzęt medyczny, m.in. respiratory, termometry i leki. Ponadto spółka Lotos Paliwa, należąca do Grupy Lotos, poinformowała, że wesprze 7. Pomorską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej w związku z jej działaniami w czasie pandemii koronawirusa. Żołnierze mogą od niedzieli tankować za darmo na trzech stacjach w Trójmieście. Gdański koncern wesprze też funkcjonariuszy na służbie działających na granicy Polski. Na wybranych stacjach Lotos będą czekały na nich darmowe kawa, herbata, czekolada lub napój Dynamic.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.