Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Stacje paliw sprzedają paliwo, ale ograniczają gastronomię

e-petrol.pl
2020-03-16 / 09:13
Stacje paliw sprzedają paliwo, ale ograniczają gastronomię

Stacje paliw PKN Orlen, Grupy Lotos, ale także wielu innych popularnych marek, zapewniają o ciągłości sprzedaży paliw, ale jednocześnie sprzedaż oferty gastronomicznej ograniczają do opcji ‘’na wynos’’ lub jak np. sieć Moya, decydują o czasowym wstrzymaniu sprzedaży wszystkich artykułów gastronomicznych.

Na stacjach paliw PKN Orlen wdrożono zalecenia prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom w związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa. Placówki są m.in. dodatkowo dezynfekowane - podała na Twitterze rzeczniczka spółki Joanna Zakrzewska. Wśród środków zapobiegawczych są np. komunikaty dotyczące konieczności używania rękawiczek jednorazowych. Na stacjach paliw płockiego koncernu dla pracowników i klientów dostępne są środki dezynfekujące. Ponadto Orlen rekomenduje płacenie za paliwo przy dystrybutorze. Zdaniem przedstawiciela firmy od kilku dni lawinowo rośnie zainteresowanie płatnościami Orlen Pay.

Dodatkowo w niedzielę na Twitterze prezes Orlenu Daniel Obajtek zapewniał, że stacje paliw PKN Orlen stanowią infrastrukturę krytyczną, dlatego będą funkcjonować i nie ma planu ich zamykania.
Słowa kluczowe: sprzedaż paliw, stacje paliw

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.