Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Lotos wyda 500 mln zł na inwestycje w wydobycie

e-petrol.pl
2020-03-13 / 09:41
Lotos wyda 500 mln zł na inwestycje w wydobycie

W tym roku wydatki inwestycyjne Grupy Lotos w segmencie poszukiwawczo-wydobywczym wyniosą około 500 mln zł - poinformował wiceprezes ds. produkcji i handlu Lotosu Jarosław Kawula.

W trakcie konferencji prasowej Kawula powiedział, że planowane inwestycje obejmują zarówno inwestycje w Norwegii, jak i na Morzu Bałtyckim w Polsce. Lotos kontynuuje m.in. zagospodarowanie złoża B8, realizuje projekt wydobycia ze złóż gazowych, a także rekonstrukcję otworów wiertniczych na złożu B3. Wiceprezes podtrzymał także deklarację, że wydobycie z norweskiego złoża Yme ruszy w czwartym kwartale tego roku.

Przychody segmentu wydobywczego wyniosły w 2019 r. 1,18 mld zł, czyli spadły o 18,9 proc. w stosunku do roku 2018. Wynikało to przede wszystkim ze spadku notowań gazu ziemnego (-44,5 proc.) i ropy Brent (-9,8 proc.) na rynkach światowych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.