Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen już produkuje płyn dezynfekcyjny

e-petrol.pl
2020-03-13 / 09:22
Orlen już produkuje płyn dezynfekcyjny

Ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie produkcyjnym Orlen Oil w Jedliczu. Ze względu na zapotrzebowanie rynkowe pierwsza partia trafi do Agencji Rezerw Materiałowych, a w przyszłym tygodniu preparat będzie dostępny na stacjach paliw Orlen.

Obecne moce produkcyjne należącego do Grupy Orlen Zakładu Orlen Oil w Jedliczu to 750 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5 litrowych. Cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen powiedział, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu.

Płyn do dezynfekcji jest wirusobójczy, jego produkcja opiera się na alkoholu etylowym. Nowy produkt jest już dopuszczony do obrotu decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Z kolei alkohol potrzebny do produkcji jest kupowany od dostawców mających certyfikat ECHA wydawany przez Europejską Agencję Chemikaliów.

Na co dzień w zakładzie w Jedliczu wytwarzane są płyny do spryskiwaczy, płyny chłodnicze, smary oraz oleje przemysłowe. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.