Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Pakiet osłonowy w związku z koronawirusem

e-petrol.pl
2020-03-13 / 09:12
Pakiet osłonowy w związku z koronawirusem

Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe poinformowało, że Minister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, zapowiedziała wprowadzenie dla firm tzw. ‘’pakietu osłonowego’’ mającego łagodzić negatywne skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak napisali doradcy podatkowi, przedmiotowa specustawa ma wprowadzać ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS, instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej firm, dodatkową ochronę i wsparcie rynku pracy, ale również zakłada szereg ułatwień dotyczących obowiązków podatkowych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju zmiany wprowadzone pakietem osłonowym w zakresie podatków mają dotyczyć m.in. przesunięcia wejścia w życie z 01.04. 2020 na 01.07.2020 r. nowego JPK_VDEK oraz terminu obowiązku wpisywania się firm do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, wprowadzenia ułatwień w split payment,  wcześniejszych zwrotów VAT, możliwości odliczenia „wstecz” straty  (stratę poniesioną w roku 2020 będzie można odliczyć od podatku należnego za rok 2019) oraz bezkosztowego odroczenia płatności CIT, PIT i VAT a także składek na ubezpieczenia społeczne.

Projekt ustawy w tym zakresie ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.