Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Unimot zaktualizował koncesje

e-petrol.pl
2020-03-11 / 09:34
Unimot zaktualizował koncesje

Spółka Unimot otrzymała od Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowe decyzje koncesyjne w zakresie obrotu paliwami ciekłymi, wytwarzania, magazynowania paliw ciekłych.

Decyzje Prezesa URE z dnia 9 marca 2020 r. zaktualizowały posiadane przez Unimot koncesje na obrót paliwami ciekłymi w kraju i z zagranicą, wytwarzanie i magazynowanie lub przeładunek paliw ciekłych (OPC, OPZ, WPC i MPC).

Unimot musiał zaktualizować koncesje z powodu ustawy 4 lipca 2019 o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, która wprowadziła zmiany w obszarze koncesjonowania rynku paliw ciekłych. Ponadto w ramach prowadzonych postępowań rozszerzony został na wniosek spółki zakres prowadzonej przez Unimot działalności, tj. zakres produktowy.

Na podstawie koncesji Unimot może teraz prowadzić obrót półproduktami rafineryjnymi oraz ciężkimi olejami opałowymi w pełnym ich zakresie, a w ramach koncesji na magazynowanie może świadczyć usługi przeładunku jak i magazynowania paliw ciekłych. Okres obowiązywania wszystkich koncesji został utrzymany, do końca 2030 roku.
Słowa kluczowe: koncesje, UNIMOT S.A.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.