Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Luka w VAT już nie spada

e-petrol.pl
2020-02-19 / 09:42
Luka w VAT już nie spada

Według ekspertów z fundacji CASE, którzy przygotowują dla Komisji Europejskiej wyliczenia w sprawie skuteczności ściągania podatków, dotychczasowe działania uszczelniające system podatkowy wyczerpały już swój potencjał.

Wstępne szacunki fundacji CASE dotyczące 2019 r. pokazują, że luka w VAT wyniosła 21 mld złotych. To około 3 mld złotych więcej niż w 2018 r. Wzrost luki odnotowano także w ujęciu procentowym – z 9,5 proc. do 10,5 proc. 

Jak wyjaśnia Grzegorz Poniatowski, dyrektor naukowy ds. polityki fiskalne CASE cytowany przez Dziennik Gazetę Prawną, to wstępne wyliczenia i wzrost jest na tyle nieduży, że na razie bezpieczniej mówić o tym, że luka przestała spadać. Jego zdaniem widać jednak, że dotychczasowe metody stosowane przez resort finansów wyczerpały swój potencjał w zakresie uszczelniania systemu podatkowego.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu