Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen zwiększy efektywność przerobu ropy

e-petrol.pl
2020-02-06 / 09:35
Orlen zwiększy efektywność przerobu ropy

PKN Orlen podpisał w środę umowę na budowę instalacji visbreakingu w rafinerii w Płocku za 1 mld zł. Instalacja ma powstać w ciągu 3 lat i dać dodatkowo ponad 200 tys. ton oleju napędowego rocznie – poinformował w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

PKN Orlen podpisał z konsorcjum firm KTI Poland i IDS-Bud umowę na projektowanie, dostawy oraz budowę w systemie „pod klucz” podstawowej instalacji Visbreakingu w zakładzie produkcyjnym w Płocku. Łączna wartość kontraktu wynosi ok. 750 mln zł. Koncern chce w trzy lata wybudować kosztem ok. 1 mld zł instalację, która pozwoli na zwiększenie produkcji wyrobów wysokomarżowych, kosztem tych, które dziś dają niskie marże.

Inwestycja ma kosztować a około 1 mld zł, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2022 r. Orlen szacuje, że po zrealizowaniu projektu zysk operacyjny EBITDA koncernu, może wzrosnąć w przedziale od 340 mln zł do 415 mln zł rocznie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu