Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Anwim planuje sprowadzać paliwa

e-petrol.pl
2020-01-30 / 09:49
Anwim planuje sprowadzać paliwa

Spółka Esppol Trade, której 100 proc. udziałów posiada Anwim S.A, od 1 lutego br. rozpocznie działalność operacyjną w zakresie handlu międzynarodowego, w tym importu paliw i biopaliw ciekłych.

Podstawowym celem działalności Anwimu jest zapewnienie dywersyfikacji oraz poprawa ekonomii zaopatrzenia szybko rozwijającej się sieci stacji paliw Moya w Polsce.

Jak poinformowała agencja ISB News powołując się na słowa dyrektora ds. zaopatrzenia logistyki i klientów kluczowych Anwimu Zbigniewa Łapińskiego już w 2020 roku grupa chce sprowadzić do Polski do 200 tys. m sześc. paliw. Dla spółki uruchomienie importu paliw było naturalnym krokiem, bowiem krajowy rynek paliw w około 30 proc. zaopatrywany jest produktem pochodzącym z importu, naturalne jest zatem, że mniej więcej analogiczna ilość paliw na stacjach sieci Moya ma podobne pochodzenie.
 
Dyrektorem operacyjnym do spraw importu, którego zadaniem jest rozwój tej części działalności grupy kapitałowej Anwim jest branżowy specjalista Artur Krzyk, który poinformował agencję ISB, że początkowo spółka będzie kupowała paliwo od rafinerii w państwach ościennych, czyli Leuna i Schwedt w Niemczech oraz Mozyr i Nowopołock na Białorusi. Uzupełnieniem tych kontraktów ma być import drogą morską przez terminal w Dębogórzu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu