Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kary od URE będą wyższe

e-petrol.pl
2020-01-29 / 09:40
Kary od URE będą wyższe

Przedsiębiorcy, którzy nie powiadomią w terminie Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o ilości sprowadzonego z zagranicy paliwa, muszą się liczyć z coraz surowszymi karami – alarmuje ‘’Dziennik Gazeta Prawna’’.

Krzysztof Wiński, ekspert podatkowy w PwC powiedział dziennikowi, że przedsiębiorcy coraz częściej przyznają, że spotkali się z kontrolą przeprowadzoną przez URE, a w jej konsekwencji regulator ukarał ich za nieprzesłanie sprawozdania w terminie i za błędy w nim. Zdaniem eksperta z PwC skala kontroli i kar będzie tylko rosła.

Dziennik zauważa, że problemy dotyczą podmiotów przywożących, czyli zgodnie z definicją zawartą w art. 3 pkt 12c prawa energetycznego (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 755 ze zm.) osób fizycznych, prawnych lub jednostek organizacyjnych, które samodzielnie lub korzystając z pośrednictwa, sprowadzają z zagranicy paliwa ciekłe i nie mają obowiązku posiadania koncesji paliwowej. Muszą one – o ile chcą prowadzić działalność – wpisać się do specjalnego rejestru pod groźbą sankcji w wysokości 2,5 mln zł.

Obecnie w wykazie możemy znaleźć 437 podmiotów, które sprowadzają m.in. benzyny lotnicze, gaz LPG, biopaliwa ciekłe czy ciężkie oleje opałowe.  Zdaniem ekspertów za kilka miesięcy liczba podmiotów w rejestrze może przekroczyć nawet dwa tysiące.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu