Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W tym roku Orlen zainwestuje osiem mld zł

e-petrol.pl
2020-01-28 / 09:46
W tym roku Orlen zainwestuje osiem mld zł

PKN Orlen poinformował, że w 2020 roku chce przeznaczyć na inwestycje rozwojowe i odtworzeniowe około 8 mld zł, bez uwzględniania kupna Lotosu i Energi.

Po trzech kwartałach zeszłego roku wydatki inwestycyjne PKN Orlen sięgnęły 3,1 mld zł. Orlen zapowiadał, że w całym 2019 roku przeznaczy na inwestycje około 5 mld zł. Prezes Orlenu Daniel Obajtek zapewnił, że finansowanie tegorocznych planów jest dopięte.

Orlen przypomniał, że realizuje też projekty związane z Narodowym Celem Wskaźnikowym – chodzi o produkcję biododatków do paliw, ale to są inwestycje rozpisane na 3-4 lata. Trwają analizy dotyczące budowy instalacji bioetanolu, rozpoczęto budowę instalacji do produkcji zielonego glikolu i wodoru w Orlen Południe.

Prezes Daniel Obajtek podtrzymuje, że niezależnie od planów inwestycyjnych PKN Orlen nie zrezygnuje z polityki dywidendowej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu