Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Prokuratura zajęła się donosami na szefostwo KAS

e-petrol.pl
2020-01-23 / 09:44
Prokuratura zajęła się donosami na szefostwo KAS

Zachodniopomorscy śledczy staną się ekspertami od spraw związanych z Krajową Administracją Skarbową, informuje w czwartek ‘’Dziennik Gazeta Prawna’’.

Dziennik wyjaśnia, że chodzi o sprawę o nieprawidłowości w KAS w latach 2017-2019 z zawiadomienia, które złożył jeden z byłych dyrektorów, oskarżając kierownictwo KAS, które miało sprzyjać mafiom paliwowym i vatowskim.

W artykule napisano, że chodzi o rozpracowanie mafii paliwowej wokół spółki Roca Trade. W dokumencie padają nazwiska osób, które miały być powiązane ze zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą VAT w obrocie paliwami. To byli wysocy oficerowie WSI, UOP, BOR i policji, były wiceprezes jednej z państwowych spółek, znany ekspert podatkowy i członek mafii pruszkowskiej. Dziennik podaje też, że zarzuty padają również pod adresem byłego szefa KAS Mariana Banasia i jego zastępcy Piotra Dziedzica.


Słowa kluczowe: KAS, Roca Trade, szara strefa

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu