Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W Polsce brakuje stacji do tankowania pojazdów LNG

e-petrol.pl
2020-01-21 / 09:55
W Polsce brakuje stacji do tankowania pojazdów LNG

W Polsce działają zaledwie cztery punkty ładowania, a pojazdów napędzanych LNG jest nieco ponad pół tysiąca – podaje serwis Newseria. Na podobną barierę w infrastrukturze napotyka wykorzystanie LNG, jako paliwa w transporcie morskim.

W ocenie Marcina Płocharskiego z Polskiej Platformy LNG, z którym rozmawiał serwis Newseria, udział LNG w transporcie morskim i drogowym będzie rósł. Jego zdaniem to paliwo przyszłości: ekologiczne, bardziej ekonomiczne, cichsze i jednocześnie szeroko dostępne. Jednak warunkiem popularyzacji i rozwoju tego paliwa w transporcie drogowym jest zwiększenie liczby punktów ładowania, bowiem w Polsce działają zaledwie cztery takie instalacje.

Według Krajowych ram polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych do 2025 roku ma powstać 14 stacji rozlokowanych wzdłuż sieci TEN-T (Transeuropejskiej Sieci Transportowej).
Słowa kluczowe: stacje tankowania LNG

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu