Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Stacji AVIA w Polsce będzie przybywać

e-petrol.pl
2020-01-20 / 09:54
Stacji AVIA w Polsce będzie przybywać

Na koniec 2019 roku na polskim rynku działało 50 stacji w barwach AVIA i tych, gdzie operator sieci dostarczał paliwo. Unimot planuje, że do końca 2020 roku będzie mógł pochwalić się 80 stacjami w sieci.

W rozmowie z ISBnews prezes spółki Adam Sikorski powiedział, że w planach jest uruchomienie nowych stacji, tak aby na koniec tego roku było ich 80. W ocenie prezesa mają to być obiekty w dobrych lokalizacjach i sprzedające zadowalające wolumeny.

Średnie nakłady inwestycyjne, jakie ponosi Unimot na jedną stację AVIA (najczęściej są to placówki partnerów) to 150-200 tys. zł, ale mogą wzrosnąć, ze względu na większy nacisk na kącik kawowy i wyposażenie sklep.

Szef Unimotu w rozmowie z ISB News zapewnił, że cel osiągnięcia 200 stacji AVIA na koniec 2023 roku jest ambitny, ale wciąż w pełni do osiągnięcia, dlatego spółka nie koryguje tych planów.

W rozmowie z agencją Adam Sikorski zapowiedział także, że po osiągnięciu w 2019 roku, rekordowych wyników finansowych na poziomie ok. 62 mln zł skorygowanej EBITDA skonsolidowanej Unimot jest w stanie dalej zwiększać zyski w 2020 roku. W ocenie Sikorskiego w 2020 roku wszystkie obszary biznesowe, w których funkcjonuje grupa kapitałowa Unimot, powinny być dochodowe.
Słowa kluczowe: Adam Sikorski, Avia, UNIMOT S.A.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu