Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W Polsce przybędzie MOP-ów ze stacjami paliw

e-petrol.pl
2020-01-17 / 09:45
W Polsce przybędzie MOP-ów ze stacjami paliw

Będzie więcej stacji paliw na nowych drogach, bowiem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przyspiesza z budową miejsc obsługi podróżnych. W I kwartale 2020 r. będzie 12 nowych przetargów.

Jak podała „Rzeczpospolita”, problem z brakiem stacji paliw przy nowo wybudowanych drogach ekspresowych i autostradach ma się wreszcie skończyć. Dziennik ustalił także, że Ministerstwo Infrastruktury przygotowało rozporządzenie, które do przebudowywanych lub już wybudowanych szybkich tras pozwala podłączać istniejące stacje – zamiast równać je z ziemią i rozpoczynać długotrwałe procedury związane z budową nowych obiektów. Stacjami będą również mogli zarządzać dotychczasowi właściciele.

GDDKiA poinformowała, że wkrótce planowane jest podpisanie dwóch umów na dwa MOP-y (Szewce Zachodnie, Szewce Wschodnie) na trasie S7 – obwodnicy Kielc, a najbliższych tygodniach generalna dyrekcja przewiduje zakończenie kolejnych przetargów na MOP przy autostradach A1 i A4 oraz drogach ekspresowych S5, S8, S11 i S17.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu