Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Inwestycja w terminal paliwowy

e-petrol.pl
2020-01-15 / 09:51
Inwestycja w terminal paliwowy

Grupa Lotos podpisała umowy o wartości blisko 100 mln zł związane z rozbudową i modernizacją terminala paliw w Piotrkowie Trybunalskim.

Właścicielem obiektu jest Lotos Terminale, spółka odpowiedzialna w ramach grupy kapitałowej za magazynowanie i dystrybucję paliw na terenie całego kraju. Inwestycję zrealizuje KB Pomorze. Jej wartość to niespełna 100 mln zł.

Spółka podała, że realizacja nowego przedsięwzięcia spowoduje prawie czterokrotny wzrost pojemności magazynowych w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym wyniosą one 11,1 tys. m sześc., a zdolność przeładunkowa terminalu zwiększy się do 700 tys. m sześc. na rok.

W ramach inwestycji powstanie też instalacja do przeładunku i magazynowania gazu LPG, a także instalacja dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych oraz instalacja dozowania biokomponentów do olejów napędowych. Dzięki temu terminal będzie oferował pełen asortyment paliw.

Prace planowo mają się zakończyć na przełomie 2022 i 2023 r. Wówczas terminal będzie pracował 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu