Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Mieszkańcy Płocka skarżą się na przykre zapachy z Orlenu

e-petrol.pl
2020-01-15 / 09:35
Mieszkańcy Płocka skarżą się na przykre zapachy z Orlenu

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zwrócił się listownie do prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka o informację na temat awarii 11 stycznia i występujących wtedy uciążliwości odorowych.

W liście do prezesa płockiego koncernu, datowanym na 13 stycznia, prezydent miasta informuje, że w sobotę, 11 stycznia, od rana mieszkańcy skarżyli się na uciążliwości zapachowe, wskazując jako źródło zakład produkcyjny PKN Orlen. Wspomina przy tym, że zgłoszenia takie przyjmowało m.in. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (MCZK).

Koncern zapewnia, że prace naprawcze nie mają wpływu na otoczenie i nie są powodem uciążliwości zapachowych. Orlen wyjaśnił, że ze względu na prace remontowe na jednej z instalacji, nad zakładem produkcyjnym w Płocku od 11 stycznia może być widoczny płomień na pochodni, ale sytuacja nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie zakładu ani  na otoczenie. Nie spowodowała też żadnych przekroczeń mierzonych substancji w stacjach monitoringu powietrza zlokalizowanych w mieście. Koncern zaznaczył jednak, że 11 stycznia rano z uwagi na  bardzo niekorzystne warunki meteorologiczne, mogła zaistnieć koncentracja wyczuwalnych zapachów charakterystycznych dla przemysłu naftowego.  
Słowa kluczowe: PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu