Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ceny wycieczek w górę przez drożejące paliwo lotnicze

e-petrol.pl
2020-01-08 / 09:46
Ceny wycieczek w górę przez drożejące paliwo lotnicze

Wycieczki w biurach podróży drożeją, bowiem koszty organizowania zagranicznych wyjazdów rosną, m.in. z powodu podwyżki cen paliwa lotniczego.

Z raportu Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata, który omawia dziennik „Rzeczpospolita” wynika, że paliwo zdrożało w ciągu roku do 2,74 zł z 2,34 złotego za litr, a zatem o 6,1 procent. Złoty wprawdzie umocnił się, ale tylko o 0,5 procent, co nie wystarczyło, żeby skompensować zwyżkę ceny paliwa i w rezultacie łączny wpływ obu tych czynników na średnią zmianę kosztów wycieczek był wyraźnie negatywny i wyniósł od 40 do 50 złotych.

Z raportu można wysnuć wniosek, że także wyjazdy na tegoroczne wakacje będą droższe.  Najbardziej podrożały wyjazdy na Chalkidiki i na Korfu – o 107 i 95 złotych. Najbardziej wzrosły ceny przelotów do Portugalii, Hiszpanii i Bułgarii – średnio o 259, 248 i 243 złote. Mniej rosły ceny biletów do Grecji – o 125 złotych. A najmniej do Włoch – o 94 złote.

Instytut napisał, że oddziaływanie zmian cen paliwa i walut na ceny wycieczek w zależności od touroperatora jest mniej lub bardziej opóźnione, a są wynikiem kontraktów zabezpieczających.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu