Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen z determinacją wyznacza trendy

e-petrol.pl
2020-01-03 / 09:49
Orlen z determinacją wyznacza trendy

Postępująca transformacja energetyczna, czyli szukanie alternatywnych możliwości pozyskania energii, to trend i wyzwanie, przed którym stoją wszystkie firmy z branży paliwowo-energetycznej - napisał w felietonie opublikowanym w piątkowym ''Pulsie Biznesu'' prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Prezes dodał, że transformacja energetyczna to zarazem jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy i tego spodziewa się także w 2020 r., dlatego Orlen z determinacją dostosowuje swoje aktywa, m.in. poprzez inwestycje organiczne, jak rozwój petrochemii i akwizycje, a także przejęcia - Grupy Lotos czy Energi.

Transformacja energetyczna nie jest nowością, obecnie jednak stała się niezbędna. Dlatego zyskała uwagę mediów, dzięki czemu w większym stopniu kształtuje rzeczywistość. Atmosferę dodatkowo podgrzewa fakt, że - choć wszyscy są zgodni co do słuszności przemian - trudno wskazać podmioty, które byłyby gotowe za nie zapłacić. Jestem przekonany, że w przyszłym roku usłyszymy wiele głosów w dyskusji na ten temat - pisze w felietonie opublikowanym w piątek w „Pulsie Biznesu” Daniel Obajtek.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu