Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ponad 8 mld zł na inwestycje w instalacje petrochemiczne

e-petrol.pl
2020-01-03 / 09:46
Ponad 8 mld zł na inwestycje w instalacje petrochemiczne

Największe pod względem wartości przedsięwzięcia zaplanowane w Polsce dotyczą budowy instalacji petrochemicznych – pisze Tomasz Furman na łamach ‘’Rzeczpospolitej’’ i dodaje, że szczególnie ambitne cele wyznaczył sobie PKN Orlen.

Planowane i realizowane przez Orlen inwestycje spółka uzasadnia prognozami, według których do 2040 r. wartość tzw. rynku petrochemikaliów i bazowych tworzyw sztucznych podwoi się. Dlatego koncern chce przeznaczyć na inwestycje w tej branży ponad 8 mld zł. Jak informuje dziennik, po zakończeniu przez koncern czterech planowanych projektów, co przewidziano pod koniec 2023 r., szacowany roczny zysk EBITDA grupy powinien wzrosnąć o 1,5 mld zł.

Daniel Obajtek, prezes spółki powiedział dla dziennika, że koncern, inwestując w petrochemię, kładzie też nacisk na edukację ekologiczną związaną z segregacją i właściwym recyklingiem tworzyw sztucznych.
Słowa kluczowe: inwestycje, Petrochemia, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu