Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Obowiązkowe kasy fiskalne online dla stacji paliw

e-petrol.pl
2019-12-31 / 09:49
Obowiązkowe kasy fiskalne online dla stacji paliw

Od 2020 roku kasy fiskalne online dla części przedsiębiorców będą nie tylko ułatwieniem, ale także obowiązkowym wyposażeniem. Na początek muszą się w nie zaopatrzyć m.in. właściciele warsztatów samochodowych oraz stacji paliw.

Kasa fiskalna online od tradycyjnej różni się tym, że poza zapisywaniem dokonywanych transakcji, dzięki stałemu połączeniu z siecią, na bieżąco łączy się z Centralnym Rejestrem Kas (Repozytorium) prowadzonym przez Krajową Administrację Skarbową i przesyła do niego paragony fiskalne, raporty dobowe, dokumenty niefiskalne. Są one wysyłane przez nią co dwie godziny. Kasa fiskalna online zapisuje również kopie drukowanych paragonów, do których wgląd mają jedynie przedstawiciele autoryzowanych serwisów. Każda kasa musi współpracować także z terminalem płatniczym emitując tzw. e-paragon.

Od 1 stycznia 2020 r. kasy fiskalne online zamiast tradycyjnych będą musieli posiadać właściciele warsztatów samochodowych, mechanicy oraz przedsiębiorcy sprzedający benzynę, olej napędowy i gaz.

Według zapowiedzi Ministerstwa Finansów przedsiębiorcy będą mogli liczyć na refundację części kosztów poniesionych na zakup kasy fiskalnej online. Będzie to 90 proc. kosztów, ale bez podatku i nie więcej niż 700 zł.

Słowa kluczowe: kasy fiskalne online

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu