Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Firmy rozwijają się szybciej niż PKB

e-petrol.pl
2019-12-19 / 09:38
Firmy rozwijają się szybciej niż PKB

Przychody 2000 największych przedsiębiorstw w Polsce rosną ponad dwa razy szybciej od całej gospodarki - pisze dziennik ‘’Rzeczpospolita’’, prezentując swój ranking - Listę 2000.

Z tegorocznej edycji Listy 2000 przygotowanej przez „Rzeczpospolitą” i obejmującej 2 tys. największych polskich firm, wynika, że zakończyły one 2018 r. z 2,3 bln zł przychodów. To 12 proc. więcej niż rok wcześniej, przy wzroście PKB o 5,1 proc. Dobra passa firm trwa od kilku lat i choć coraz donośniejsze są głosy o spowolnieniu gospodarczym, to widać, że na razie przedsiębiorcy korzystają z koniunktury.

Liderem Listy 2000 jest Polski Koncern Naftowy Orlen, przed Jeronimo Martins Polska i Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.  Na czwartym miejscu znalazła się, podobnie jak przed rokiem, Grupa Lotos. Ósmą lokatę zajęła spółka Orlen Paliwa, która przed rokiem znalazła się na miejscu 9. Wynik poprawiła też spółka BP Europa SE, która zajęła miejsce 15., przesuwając się z 20. lokaty.
Słowa kluczowe: Lista 2000, Orlen Paliwa, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu