Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Wzrosło zużycie paliw w Polsce

e-petrol.pl
2019-12-03 / 09:46
Wzrosło zużycie paliw w Polsce

Z danych opracowanych przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wynika, że zużycie trzech głównych gatunków paliw płynnych (benzyny silnikowe, olej napędowy, LPG) wzrosło w Polsce o 4 proc. r/r do 24,4 mln m sześc. w ciągu trzech kwartałów 2019 r.

POPiHN podał w komunikacie, że po 9 miesiącach 2019 r. w Polsce zużyto o prawie 1 mln m sześc. paliw więcej niż w tym samym okresie roku 2018. Utrzymywał się trend wzrostowy dla zakupów benzyn silnikowych, oleju napędowego, paliwa lotniczego JET oraz gazu płynnego LPG. Spadek natomiast wykazano w przypadku obu gatunków olejów opałowych - lekkiego i ciężkiego.

Wśród paliw nich najszybciej rosła sprzedaż benzyn (o 6 proc., do 4,8 mln m3), podczas gdy popyt na ON i LPG wzrósł o 4 proc. (odpowiednio do 15,8 mln m3 i 3,8 mln m3), wynika z danych POPiHN.

Organizacja zaznaczyła, że ogółem, konsumpcja 6 głównych gatunków paliw (BS, ON, LPG, LOO, JET i COO) była na poziomie wyższym o 4 proc. od konsumpcji tych paliw po 3 kwartałach 2018 r., przy czym o 2 punkty procentowe (z 31 do 29 proc.) zmalał udział oficjalnego importu paliw w zaspokojeniu popytu krajowego.

Słowa kluczowe: konsumpcja paliw, POPiHN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu