Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Jest zgoda na budowę instalacji visbreakingu w Płocku

e-petrol.pl
2019-11-29 / 09:50
Jest zgoda na budowę instalacji visbreakingu w Płocku

PKN Orlen wybuduje instalację visbreakingu w formule "pod klucz". Nowa inwestycja, warta 1 mld zł, umożliwi zwiększenie uzysków wysokomarżowych w całej rafinerii PKN Orlen w Płocku.

- Jesteśmy globalną marką, która optymalizuje produkcję we wszystkich swoich rafineriach, także poza granicami kraju, wzmacniając tym samym pozycję na międzynarodowym rynku. Teraz wchodzimy w kolejny, bardzo ważny etap realizacji jednej z kluczowych dla nas inwestycji, jaką jest budowa instalacji visbreakingu w Płocku. Umożliwi ona jeszcze efektywniejszy przerób ropy, a w konsekwencji wpłynie na wzrost zysków i zwiększy ich stabilność – mówi, cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Proces visbreakingu jest technologią sprawdzoną i stosowaną już w Grupie Kapitałowej Orlen w rafineriach w Czechach oraz na Litwie. Instalacje visbreakingu cechują najniższe nakłady inwestycyjne (CAPEX) spośród wszystkich dostępnych technologii zagospodarowania pozostałości próżniowej.

Z kraju

Wiadomość tygodnia

Konkurs Produkt Roku 2019 e-petrol.pl

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu