Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Szerokie tory zostaną zmodernizowane

e-petrol.pl
2019-11-29 / 09:46
Szerokie tory zostaną zmodernizowane

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły, że zmodernizują szeroki tor od stacji Geniusze przez Sokółkę, Kuźnicę Białostocką do granicy z Białorusią. Inwestycja o wartość niemal 195 mln zł ma zakończyć się pod koniec 2021 r.

W czwartek podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Prace projektowe zakończą się do drugiego lub trzeciego kwartału 2020 roku. Prace budowlane przy modernizacji będą trwały od połowy 2020 roku do końca roku 2021.

Inwestycja poprawi obsługę przewozów towarowych na granicy polsko-białoruskiej. Zwiększy się dostępność kolejowego przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej oraz skróci się czas przewozu ładunków ze wschodu na zachód, dzięki czemu wzrośnie atrakcyjność kolei.  Arnold Bresch z zarządu PKP PLK w ramach projektu zostanie zmodernizowane również odgałęzienie linii prowadzące do Bufałowa, gdzie znajduje się terminal paliwowy PKN Orlen.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu